ماموریت

بیانیه ماموریت مک دونالد به طور رسمی‌این‌گونه بیان می‌شود: "ماموریت ما این است که محل و روش مورد علاقه مشتریانمان برای خوردن و نوشیدن باشیم. ما به این اهداف اختصاص یافته‌ایم که مکانی عالی برای مشتریانمان باشیم؛ در اجتماع شما حضور قوی و مثبت داشته‌باشیم و کیفیت، خدمات، تمیزی و ارزشی را ارائه دهیم که مشتریانمان از Golden Arches   (قوس‌های طلایی) انتظار دارند نمادی که در سراسر جهان مورد اعتماد است."

مک دونالد جزئیات مربوط به موقعیت خود در بازار را در بیانیه ماموریتش می‌گنجاند و آن را در مولفه "مکان‌ مورد علاقه (دلخواه) برای خوردن و نوشیدن" نشان می‌‌دهد. رویکرد مدیریت منابع انسانی نیز در این مولفه برجسته می‌شود. علاوه بر این، بیانیه ماموریت مک دونالد موقعیت مسئولیت اجتماعی شرکت را در بخش "حضور مثبت در اجتماع شما" پوشش می‌دهد. بقیه بیانیه ماموریت تصویر برند مک دونالد و شخصیت محصولات آن را نشان می‌دهد. یک هدف استراتژیک بر اساس این بیانیه ماموریت توسعه جهانی برند، تقویت توانایی شرکت در جذب مشتریان و سرمایه‌گذاران است. به حداقل رساندن هزینه برای بهینه‌سازی ارزش یک هدف مالی مرتبط بر اساس بیانیه ماموریت مک دونالد است.

چشم انداز

بیانیه چشم‌انداز مک دونالد این‌گونه است: "چشم‌انداز کلی ما این است که مک دونالد به یک شرکت برگر مترقی و مدرن تبدیل شود که یک تجربه مشتری معاصر ارائه می‌دهد. مدرن به معنای رساندن برند به جایی است که باید امروز باشیم و مترقی به کاری مربوط است که باید انجام شود تا مک دونالدی باشیم که مشتریانمان فردا انتظار دارند. ما برای تحقق این تعهد بر ارائه غذاهای بسیار خوشمزه با کیفیت بالا به مشتریان خود و ارائه تجربه‌ای در سطح جهانی تمرکز می‌کنیم که باعث می‌شود آنها احساس راحتی و با ارزش بودن کنند."

بیانیه چشم‌انداز مک دونالد برخی جنبه‌های کسب و کار را پوشش می‌دهد. شرکت برای برآوردن نیازهای فعلی بازار نوآوری نشان می‌دهد که در مولفه "تجربه مشتری معاصر" بیانیه چشم‌انداز بیان می‌شود. همچنین مک دونالد محصولات خود را در مولفه "غذاهای بسیار خوشمزه با کیفیت بالا" بیانیه چشم‌انداز مشخص می‌کند. مک دونالد با گفتن "مدرن، مترقی" نشان می‌دهد که بیانیه چشم‌انداز نوع رویکرد کسب و کار مورد استفاده‌اش را برای توسعه سازمانی تعریف می‌کند. نوآوری کالاها و خدمات مک دونالد برای مطابقت با سلیقه و انتظارات مصرف‌کنندگان از اهداف استراتژیک مرتبط با این بیانیه چشم‌انداز است.